Wiosną i latem następuje wiele zmian. I nie mamy tu na myśli rozkwitających kwiatów ani coraz intensywniej świecącego słońca, choć to właśnie one są bezpośrednimi przyczynami. Chodzi nam o zmiany w sposobie życia. Coraz więcej wychodzimy z domu, myślimy o wypoczynku, uśmiechamy się od ucha do ucha. Zmieniamy sposób odżywania się i ubierania. Zrzucamy kurtki i wciągamy na nogi krótkie skarpetki, czyli stopki. Nas interesuje zwłaszcza ten ostatni aspekt zmian. Podejmujemy współpracę z producentami, którzy mają najlepsze skarpetki stopki: wysokiej jakości i w niepowtarzalnych wzorach. Nie chodzimy na kompromisy! Zamawiając bieliznę z naszej oferty, nie musisz wczytywać się w opisy i poszukiwać informacji zapisanych małym druczkiem. Stopki bawełniane są w większości polskiej produkcji, m.in. od Many Mornings, Happy Socks.

Czy krótkie skarpetki można nosić jesienią i zimą?

Mimo iż jesienią i zimą korzystniejsze są tradycyjne skarpety sięgające ponad kostkę, niekiedy nawet do połowy łydki i wyżej, wiemy, że niektórzy po prostu nie lubią ich nosić. W takim wypadku krótkie skarpetki rzeczywiście sprawdzą się dobrze – jako opcja kompromisowa między nielubianymi długimi a niekorzystnym dla zdrowia brakiem skarpet. Mimo iż krótkie, skarpetki stopki zapewniają skórze podstawowe ogrzewanie i zapobiegają przejmowaniu chłodu z ziemi. Pamiętaj jednak, by nosić wówczas długie spodnie z nogawkami zakrywającymi kostki. Wiatr i niska temperatura są zgubne. Wystarczy, że złapią Cię w dniu niższej odporności organizmu, i choroba gotowa!

Jaki skład mają skarpetki stopki bawełniane?

Przyzwyczajeni do zwracania uwagi na składy produktów spożywczych, coraz częściej patrzymy na składy odzieży. To dobra praktyka! Problem w tym, że odzież rządzi się innymi prawami niż żywność. O ile sok czy dżem 100% owoców i wędlina 100% mięsa to najlepsze produkty w swej klasie, o tyle stopki bawełniane 100% bawełny wcale nie są lepsze od odpowiedników z domieszkami poliamidu i elastanu. Wszystko z powodu wad, którymi odznaczają się włókna bawełny. O ile są korzystne dla zdrowia, hipoalergiczne, miękkie i wytrzymałe, o tyle brakuje im elastyczności, wolno schną i szybko tracą barwy. Wobec tego stopki bawełniane typu 100% nie odparowują dobrze potu, wolno schną po wypraniu, łatwo blakną. Na dodatek po zaledwie kilku noszeniach trwale wypychają się w nich miejsca takie jak pięty i palce. Dopiero stopki skarpetki z domieszkami syntetycznymi unikają wad bielizny czysto bawełnianej. Dobry stosunek bawełny do włókien syntetycznych to np. 7:3. U nas znajdziesz najlepsze stopki bawełniane, czyli właśnie z poliamidem i elastanem!

Czy skarpetki stopki nadają się do noszenia przez mężczyzn?

Kolejna kwestia warta omówienia to przypisywanie stopek konkretnej płci. Zwykło się mawiać, że skarpetki stopki są kobiece, podobnie jak buty japonki i spodnie rybaczki. A jednak na ulicach można spotkać panów w japonkach i rybaczkach, którzy mają się całkiem dobrze i wyglądają świetnie. Może po prostu po pewne rozwiązania modowe mogą sięgać tylko mężczyźni odważni i pewni siebie? Stopki skarpetki nie ujmują męskości, podobnie jak koszulka w różowym kolorze albo z zabawnym nadrukiem. Żyjemy w XXI wieku, a to wiek tolerancji i akceptacji różnorodności. Krótkie skarpetki na stopach panów doskonale wpisują się w trend, a my kibicujemy tym, którzy je noszą. Oferujemy stopki skarpetki w wariantach unisex, czysto damskich i czysto męskich. Mamy też modele dla dzieci.

Wiosenne i letnie stopki bawełniane w cudownych wzorach.

Czymże byłyby letnie i wiosenne skarpetki stopki, gdyby nie oryginalne wzory? W naszym sklepie znajdziesz przekrój różności. Mamy krótkie skarpetki w jedzenie, zwierzaki, modne wzory (flamingi, jednorożce, lamy), kwiaty, napisy, hobby. Każde odznaczają się inną barwą. Typowo wakacyjne zawierają odcienie żółtego i pomarańczowego, wiosenne zielonego, czerwonego i fioletowego. Niebieski kojarzy się z błękitem nieba i spokojem jeziora czy chłodem morza. Stopki bawełniane są idealne na wakacje, bo kiedy z nieba leje się żar, opalisz nogi i pozwolisz skórze oddychać. Na urlopie możesz wykonać na kostce piękny tatuaż henną, wszak krótkie skarpetki go nie zasłonią. A może chcesz odkryć stały tatuaż zrobiony zimą? Każdy powód do odkrycia nóg wiosną i latem jest dobry. ?

Niby jedne stopki skarpetki, a jednak inne. Dlaczego?

Mimo iż przyjęło się, że stopki to po prostu krótkie skarpetki sięgające poniżej kostki, w rzeczywistości dzielą się na rodzaje. Klasyczny model rzeczywiście sięga tuż pod kostkę. Nieco bardziej wykrojony nie dotyka kostki i jest lekko widoczny znad buta sportowego albo nie widać go wcale. Istnieje też model przygotowany do noszenia balerinek. Są to stopki tak bardzo wykrojone, że opierające się tylko na palcach i pięcie. Nie widać ich podczas noszenia balerin ani szpilek. Niektórzy wykorzystują je nawet podczas chodzenia w butach sportowych, jednak to niezbyt dobra decyzja. Stopki to absolutnie minimum do zabudowanych butów. Występują w tylu krojach, wzorach i kolorach, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma zatem powodu, by ryzykować i nosić buty na gołą skórę. A dlaczego nie wolno…?