Wiele kobiet lubi zakładać balerinki. I trudno się temu dziwić, bo tego rodzaju obuwie jest nie tylko wygodne, ale też bardzo dobrze się prezentuje na stopie. Pasuje do różnych kreacji, pozwala też na ciekawy dobór dodatków. Jak je zatem nosić? Na gołą stopę czy w połączeniu ze skarpetami? Balerinki są odpowiednie do kreacji casualowych, codziennych, ale też eleganckich.

Wszystko zależy od wybranego modelu. Już jednak w trakcie zakupów rodzi się pytanie – zakładać do nich skarpetki czy nosić na gołą stopę? Odpowiedź wydaje się być prosta: wszystko zależy od tego, o jakim modelu skarpet mówimy. Wiadomym jest, że połączenie czarnych półbutów nie będzie dobrze komponować się z podkolanówkami w niebieskie romby. Są jednak skarpetki do balerinek, które będą nie tylko chronić stopę przed chłodem i otarciami, ale też w ciekawy sposób uzupełnią każdą stylizację. Skarpetki rajstopowe czy bawełniane? Jeśli balerinki zakładane są do długich spodni, sprawa jest prosta. Dopasowuje się do nich podkolanówki lub skarpetki rajstopowe, najlepiej matowe. W ten sposób możliwe jest uzyskanie naturalnego wyglądu.

 

Cieliste skarpetki do balerinek są praktycznie niewidoczne, bo nie odróżniają się od skóry. W takim odcieniu produkowane są też stópki, które całkowicie skrywają się pod butem. Nie popełni się modowego faux pas, jeśli do balerinek wybierze się bawełniane skarpetki zakończone koronką lub w jaskrawych kolorach. To jednak propozycja dla odważnych kobiet, bo taka stylizacja na pewno wzbudzi uwagę. Rozsądnie trzeba też dobierać poszczególne elementy garderoby: do gładkich butów odpowiednia będzie wzorzysta skarpetka. Modele z mocno wyeksponowanym i szerokim ściągaczem też nie najlepiej się komponują z tego rodzaju obuwiem. Baleriny jesienią. Jak zapewnić sobie komfort? Baleriny wydają się być odpowiednie wyłącznie na ciepłe pory roku.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by ubierać je również jesienią. Trzeba jednak zadbać o to, by stopa miała zapewniony odpowiedni komfort termiczny. W chłodniejsze i deszczowe dni noszenie balerin na gołą stopę nie jest dobrym pomysłem. Cienka skarpetka też niewiele pomoże. Sprawdzą się natomiast bawełniane stopki lub modele nieco bardziej zabudowane, ale nadal pozostające niewidoczne pod powierzchnią buta. Popularność balerin rośnie z roku na rok. Producenci prześcigają się w projektowaniu nowych modeli. Przyglądają się temu z uwaga producenci skarpet, którzy tworzą coraz to nowe wzory i fasony swoich produktów. Wiadomo bowiem nie od dziś, że są one już nie tylko zwykłym dodatkiem, ale mogą też nadać wyjątkowego charakteru całej stylizacji.