Zastanawiałeś się kiedyś, jakie skarpety są najlepsze do noszenia na co dzień? Jakie sprawdzą się w pracy i szkole? Na spokojnym spacerze i podczas energicznych tańców na imprezie? W spokojnym dniu spędzanym w domu i na całodniowej wycieczce? Odpowiedź brzmi: skarpetki bawełniane. Są to takie skarpetki, które przysługują się zarówno kondycji zdrowotnej skóry, jak i komfortowi noszenia. Cechują je dobra termoregulacja, przyjemny w dotyku materiał, miękkość, trwałość. Bawełniane skarpetki nie powodują uczuleń, jako że bawełna to włókno delikatne i polecane nawet osobom skłonnym do uczuleń. W dalszej kolejności bawełniane skarpetki nie obcierają, nie powodują odcisków, nie ściskają nogi (nie utrudniają dopływu krwi). Mamy oczywiście na myśli skarpetki bawełniane dobrej jakości, znanych marek i porządnie wykonane, czyli takie, jakie oferujemy w naszym sklepie. Cenimy jakość, a zadowolenie klientów jest dla nas bardzo ważne!

Jaką tajemnicę skrywają bawełniane skarpetki? – skład pod lupą

Używając terminu „bawełniane skarpetki„, nie mamy na myśli modeli wykonanych z bawełny w 100%. Mało tego, zakup takich… odradzamy! Przeglądając dostępne w naszym sklepie skarpetki bawełniane znanych na całym świecie i cenionych marek, zauważysz, że wszystkie mają w składzie domieszki. Czy to oznacza, że producenci tną koszty i dorzucają do bielizny sztuczne włókna, mając nadzieję, że nikt się nie zorientuje? Bynajmniej. Skarpetki bawełniane z dodatkiem poliamidu i elastanu to w rzeczywistości skarpety lepszej jakości względem czysto bawełnianych. Zastosowane np. w 30% włókna syntetyczne wzbogacają bawełniane skarpetki o cechy, których nie ma sama bawełna. Stają się elastyczne, dzięki czemu po noszeniu nie będą miały trwałych śladów wypchanej pięty czy palców. Znacznie szybciej schną. Dodatkowo skarpetki bawełniane z kolorowymi wzorami z dodatkiem syntetycznych włókien odznaczają się trwalszą barwą.

Modne skarpetki – przykładowe wzory

Jakie modne skarpetki bawełniane znajdziesz w naszym sklepie? Moglibyśmy odpowiedzieć przeciwnym pytaniem: a jakich NIE znajdziesz?  Mamy skarpety ze smakowitym jedzeniem i piciem (zdrowym i niezdrowym), skarpety ze zwierzakami domowymi i dzikimi (a nawet fantazyjnymi, np. jednorożcami), skarpety z krajobrazami (górami, morzami, jeziorami, lasami, plażami), skarpety oddające hobby (jazdę na rowerze, łowienie ryb, uprawianie sportów). Wszystkie wymienione są wzorami nowoczesnymi i „odważnymi”. Osoby przyzwyczajone do klasyki i modeli jednobarwnych lub ozdobionych drobnymi wzorkami mogą nie czuć się gotowe na skok na głęboką wodę (skok prosto we wzorzyste skarpetki ;-)). Dla takich osób mamy nieco spokojniejsze bawełniane skarpetki przedstawiające subtelne szlaczki, jodełki, kropki, paski, kratki, romby. Tego typu „bezpieczne” skarpety nadają się do noszenia podczas oficjalnych okazji, a także zakładania pod garnitur. Są chętnie zamawiane przez i dla panów, np. w prezencie urodzinowym czy z okazji awansu.

Co mogą wyrażać skarpetki?

Skoro już wspomnieliśmy o dawaniu skarpetek na specjalne okazje, takie jak awans w pracy, chcielibyśmy też wyjaśnić, co mogą wyrażać. Bawełniane skarpetki stanowią podarunek drobny, niedrogi i niezobowiązujący – z tym pewnie zgodzimy się wszyscy. Nie znaczy to jednak, że są równie anonimowe i uniwersalne co ramka do zdjęć czy świeczka. Jeszcze parę lat temu dawaliśmy tego rodzaju fajne-ale-bezosobowe prezenty na potęgę. Dziś zwracamy uwagę na to, co lubi obdarowywany. A zatem myślimy o nim. Dając bliskiemu skarpety z motywem czegoś, co kocha, przekazujemy mu informację: znam cię, myślę o tobie, chcę ci sprawić radość. Dobrą decyzją jest wybrać takie skarpetki, które są znaczące tylko dla Waszej dwójki. Na przykład nawiązują do miejsca, w którym się poznaliście, albo obrazują ksywkę, którą nadałeś bliskiej osobie. Najlepszemu przyjacielowi możesz podarować jajcarskie skarpetki bawełniane z burakami, cebulami albo osłami.

Do kogo kierujemy modne skarpetki bawełniane?

W naszym sklepie znajdziesz skarpetki dla każdego, i to dosłownie. Mamy ciemne skarpety dla osób noszących się na czarno, klasyczne białe i kolorowe dla miłośników nowoczesności. Przygotowaliśmy kolekcje dla dzieci i dorosłych. Nasze skarpetki zamawiają nastolatki, studenci, osoby dojrzałe, a nawet starsze. Ba! Ubierają się u nas całe rodziny, jako że mamy skarpety o jednakowych wzorach dla dzieci, kobiet i mężczyzn (jednolite ubrania doskonale prezentują się na spacerach i zdjęciach w mediach społecznościowych). Tym samym wyjawiliśmy, że oferujemy modne skarpetki dla obu płci.

Część modeli to unisexy, więc jeśli zamawiasz motyw na czasie, lepiej dobrze ukrywaj skarpety w szufladzie, bo podkradnie Ci je siostra, a może nawet druga połówka!  Chcemy szerzyć miłość i modę na modne skarpetki w szalonych wzorach, więc cieszymy się, kiedy dostajemy wiadomości, że nosi je pięciolatek, piętnastolatka i pięćdziesięciopięciolatek. Mamy nadzieję, że z czasem będzie to widok coraz powszechniejszy i „normalny”. A może lepiej zachować unikalność i stanowić niszę…? Jak sądzisz?