Rodzice niejednokrotnie stoją przed trudnym wyborem, organizując garderobę dziecka. Od ubrań wymaga się nie tylko walorów estetycznych, ale przede wszystkim trwałości i gwarancji komfortu, jakie są potrzebne, by sprostać aktywnym i pełnym energii dzieciom oraz ich zabawom. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się jednemu z elementów dziecięcej garderoby – rajstopom. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki rozwieją wątpliwości rodziców i pomogą wybrać właściwy produkt.

Rajstopy na początek jesieni i zimę

Koniec letniego sezonu to czas przygotowań na chłodniejsze dni. Krótkie spodenki i sukienki idą w odstawkę do następnego lata, i zastępowane są ciepłymi bluzami, długimi spodniami i rajstopami, które szczególnie podczas zimy stanowią doskonałe uzupełnienie tzw. stylizacji na cebulkę, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Aby zadbać nie tylko o ciepło, ale również wygodę i swobodę ruchów, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • rajstopy dopasowane do wzrostu dziecka – zbyt krótkie będą się zsuwać i utrudniać swobodne poruszanie się. Jak wiadomo, rozmiary rajstop dziecięcych podawane są w konkretnych przedziałach, dlatego jeśli dziecko jest na granicy danego przedziału, warto zdecydować się o rozmiar większe;

  • wykonane z dobrej jakości materiałów – zdecydowanie większy komfort i ciepło w mroźne dni zapewnią rajstopy bawełniane z domieszką elastanu, niż wykonane wyłącznie z syntetycznych włókien. Bawełna daje ciepło, przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć. Dodatkowo jest łatwa w utrzymaniu w czystości – można ją prać w pralce, nie mechaci się szybko i nie traci intensywności kolorów;

  • z płaskimi szwami – które nie doprowadzą do obtarć i dyskomfortu u dziecka.

Jakie rajstopy na wiosnę i wczesne lato?

Rajstopy dziecięce bawełniane to nie tylko dobre rozwiązanie na zimę, ale również na wiosnę. Znacznie cieńsze niż rajstopy na chłodniejsze dni, występujące często z ażurowym wzorem, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, jednocześnie chroniąc stopę przed jeszcze niezbyt ciepłym wiosennym wiatrem.