Główne zalety skarpet bezuciskowych

Komfort, jaki zapewnia dobór odpowiedniej odzieży to nie wszystko. Niektóre elementy garderoby mogą wspierać w walce z niektórymi chorobami, łagodząc ich objawy i poprawiając ogólne samopoczucie. Mowa oczywiście o skarpetkach bezuciskowych. Ten niepozorny element garderoby zalecany jest przez lekarzy zarówno w przypadku konkretnych jednostek chorobowych, jak i profilaktycznie. Jakie korzyści przynosi noszenie skarpet bezuciskowych?

Skarpetki bezuciskowe, a problemy zdrowotne

Czynniki, takie jak siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej czy długie przebywanie w jednej pozycji mogą znacząco obciążać układ krążenia. Pierwsze dolegliwości, w postaci niepozornego dyskomfortu w obrębie nóg, obrzęków i nieustannego uczucia zmęczenia są sygnałem nieprawidłowości w pracy gospodarki naczyniowo-krążeniowej. Jak można się przed tym uchronić? Z pewnością pomocna będzie zmiana nawyków. Bez względu na to, czy problem z krążeniem, szczególnie w obszarze kończyn dolnych, jest w zaawansowanym stadium, pojawiają się pierwsze objawy, czy jeszcze nie występuje, ale prowadzony tryb życia może przyczynić się do jego pojawienia, skarpetki bezuciskowe będą dużym wsparciem dla komfortu i zdrowia. Dzięki specjalnym ściągaczom, które nie uciskają, zwiększają krążenie krwi. To z kolei przekłada się na eliminację opuchlizny i uczucia ciężkości stóp.

Skarpetki bezuciskowe zalecane są również osobom cierpiącym na artretyzm, podrażnienia skórne i alergie. Skarpety odciążające nogi poleca się diabetykom, szczególnie w przypadku występowania tzw. stopy cukrzycowej.

Jakie skarpetki bezuciskowe wybrać?

Konstrukcja skarpet bezuciskowych ze specjalnym ściągaczem i wygodnymi, płaskimi szwami zapewnią stopom komfort tylko w połączeniu z wysokiej jakości materiałem i wykonaniem. Z tego powodu wybiera się przede wszystkim przędze naturalne, takie jak bawełna i wełna. Niewielki dodatek przędzy syntetycznej zapewnia elastyczność skarpet, dzięki czemu mimo nieuciskającego ściągacza skarpety doskonale leżą i nie zsuwają się. Takie połączenie sprawia, że znika obrzęk i uczucie ciężkości, a stopy zachowują świeżość przez cały dzień.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Podobne artykuły