Skarpetki to często niedoceniany element garderoby. Jednak mogą one zrobić znaczącą różnicę, zwłaszcza wtedy, kiedy zestawimy je z garniturem. Jak nie popełnić modowego faux-pas? Dowiedz się, jak dobrać skarpetki do garnituru w zależności od koloru stroju oraz okazji. Spis treści:

  1. Jak dobrać skarpetki do garnituru?
  2. Jakie skarpetki do granatowego garnituru?
  3. Jakie skarpetki do szarego garnituru?
  4. Jakie skarpetki do jasnego garnituru?
  5. Jakie skarpetki do czarnego garnituru?
  6. Czy mogę nosić skarpetki w kolorowe wzory do garnituru?
  7. Podsumowanie

Jak dobrać skarpetki do garnituru?

Dla wielu osób skarpetki męskie to nic nieznaczący element garderoby, który ma funkcję wyłącznie praktyczną. Jednak my wiemy, że jest inaczej. Wybór odpowiedniej pary może niekiedy zadecydować o odbiorze całej stylizacji. Mowa tutaj zwłaszcza o takich specjalnych strojach jak garnitur. Czym się kierować, wybierając męskie skarpetki wizytowe? Otóż wszystko zależy od sylwetki mężczyzny i celu, jaki może osiągnąć, zestawiając odpowiednio elementy stylizacji. Skarpetki garniturowe dobrane do koloru spodni optycznie wydłużą nogę i wyszczuplą sylwetkę. Rozwiązanie sprawdza się u mężczyzn o niższym wzroście, choć wygląda równie elegancko i schludnie bez względu na wysokość noszącego. Natomiast skarpetki garniturowe w kolorze obuwia świetnie prezentują się na osobach o szczupłej sylwetce i długich nogach.

Kolor

Najbezpieczniejszym wyborem będzie dobranie skarpetek do garnituru, a nie do butów. Dzięki temu trikowi Twoje nogi wyglądają na dłuższe, a stylizacja jest spójna. Jeśli chcesz dodać trochę charakteru do swojej outfitu, zawsze możesz pokusić się o kontrastujący odcień. Jednak zachowaj umiar. W trakcie formalnych sytuacji takie skarpetki mogą być nie na miejscu.

Długość

Klasyczne skarpety garniturowe są długie, ponieważ sięgają mniej więcej do połowy łydki i na pierwszy rzut oka mogą wyglądać zabawnie. Ma to jednak swój cel. Skarpetki mają zasłaniać nogi tak, by goła łydka nie była widoczna, gdy zajmiemy miejsce na krześle czy założymy nogę na nogę. Warto więc unikać skarpetek tzw. stópek i innych krótkich modeli, które zakrywają kostkę w nieznacznym stopniu.

Materiał

Nie bez znaczenia jest również materiał oraz długość skarpetek do garnituru. Warto, aby były one nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także wygodne. Z tego powodu polecamy bawełniane modele, które zapewniają zarówno komfort, jak i przewiewność.

Jakie skarpetki do granatowego garnituru?

Przejdźmy teraz do tego, jak dobrać skarpetki do koloru garnitur. Powiedzieliśmy już, że najlepiej jest, aby były one spójne kolorystycznie. Jakie zatem sprawdzą się najlepiej w przypadku granatowej stylizacji? Granatowy garnitur to klasyczny, a zarazem wszechstronny wybór. Sprawdzi się zarówno w formalnych, jak i casualowych okolicznościach. Tym samym skarpetki można dopasować w zależności od okazji. Przykładowo, granatowe lub ciemnoniebieskie modele pozwolą Ci stworzyć elegancką stylizację, doskonałą na oficjalne wyjścia. Jeśli chcesz wyglądać mniej formalnie, możesz zdecydować się na skarpetki do garnituru w kolorze szarym, jasnoniebieskim lub ciemnobrązowym.

Jakie skarpetki do szarego garnituru?

Szary garnitur to doskonały wybór na formalne okazje. Powinien on znaleźć się w garderobie każdego mężczyzny, wraz z granatowym. Jak dobrać do niego skarpetki? Już odpowiadamy. Przede wszystkim, skarpetki do szarego garnituru powinny być w podobnym odcieniu. Jeśli Twój strój jest ciemnoszary, w grę wchodzą także czarne kolory. Dla jaśniejszych odcieni możesz dobrać ciemnoszare lub granatowe skarpetki, co doda kontrastu całej stylizacji.

Jakie skarpetki do jasnego garnituru?

Kto powiedział, że garnitur może być tylko ciemny? Jasne odcienie również sprawdzą się znakomicie niezależnie od okazji. Przekonaj się, jak dobrać do nich skarpetki. Jasny garnitur daje dużo swobody, jeśli chodzi o dobór skarpet. Wszystko bowiem zależy od okoliczności. W bardziej formalnych sytuacjach warto trzymać się spokojnych, dobrze zgranych odcieni i unikać zbyt krzykliwych wzorów. Na spotkanie casualowe zaś możesz pokusić się o bardziej odważne kolory, takie jak pastele, które łączą się z resztą stroju.

Jakie skarpetki do czarnego garnituru?

To najbardziej formalny i klasyczny kolor garnituru, który sprawdzi się zawsze, jeśli nie wiesz, jaki strój wybrać. Jest bowiem symbolem elegancji i sprawdzi się na wyjątkowych okazjach i ważnych spotkaniach. Skarpetki do garnituru o tak formalnym charakterze powinny również być czarne - o jak najbardziej zbliżonym odcieniu. To najbardziej bezpieczny wybór. Akceptowalne będą też odcienie ciemnoszare, jeśli zostaną dobrze zgrane z resztą stroju. Jednak mogą być bardziej ryzykowne, jeśli zależy Ci na eleganckim wyglądzie.

Czy mogę nosić skarpetki w kolorowe wzory do garnituru?

Ubieranie wyraża to, kim jesteśmy. Dlatego noszenie skarpetek w kolorowe wzory do garnituru jest jak najbardziej możliwe. Zanim jednak się na nie zdecydujesz, pamiętaj o kilku kwestiach. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, aby kolory na skarpetkach łączyły się z resztą stroju. Mogą one uzupełniać kolor koszuli, krawata czy innych dodatków. Jednocześnie uważaj, aby nie wywołać zbyt chaotycznego efektu.

Podczas formalnych wydarzeń, lepiej jest się trzymać stonowanych i klasycznych skarpetek do garnituru. Na casualowe spotkanie zaś kolorowe wzory mogą podkreślić Twój charakter i nadać elementu zabawy do Twojego stroju.

Podsumowanie

Wybór skarpetek do garnituru może wydawać się prosty na pierwszy rzut oka. Jednak w rzeczywistości może być bardziej skomplikowany, jeśli zależy nam na osiągnięciu określonego celu. Warto je bowiem dobrać uwzględniając nie tylko kolor garnituru, ale również rodzaj okazji.