Branża tekstylna chętnie wykorzystuje włókna bawełniane, produkując bieliznę, skarpety czy pościele o dobrej jakości i w stosunkowo atrakcyjnej cenie. W dzisiejszym artykule poruszymy temat skarpet z bawełny. Wyjaśnimy, dlaczego akurat włókna bawełniane stosuje się najczęściej do produkcji skarpet, a także kiedy takie skarpety sprawdzą się najlepiej.

Jakie właściwości ma bawełna?

Bawełna to naturalny materiał łagodny nawet dla wrażliwej skóry. Bardzo dobrze wchłania wilgoć, dzięki czemu skarpetki bawełniane zapewniają stopom komfort – chronią przed nieprzyjemnym uczuciem nadmiernego pocenia. Dodatkowo zatrzymują ciepło, a im grubsza skarpetka, tym lepsze właściwości termoizolacyjne. Włókna bawełniane mają dużą odporność na rozciąganie i wysoką temperaturę – skarpetki można bezpiecznie suszyć w suszarce bębnowej. Jest niezwykle miła w dotyku, nie uczula i nie powoduje podrażnień.

Skarpetki bawełniane już od najmłodszych lat

Bawełna jest na tyle delikatna dla skóry, że produkuje się z niej skarpetki, które można założyć maluszkom już od pierwszych dni życia. Z pewnością dużą przewagę nad innymi włóknami mają wyżej wspomniane właściwości antyalergiczne, które są niezwykle ważne szczególnie dla wrażliwej skóry noworodków i niemowląt.

Skarpetki na co dzień dla dzieci i dorosłych

Z bawełny produkuje się wiele fasonów skarpet dziecięcych dorosłych. Włókna świetnie chłoną pigment, dzięki czemu mogą być barwione na dowolny sposób. To dzięki temu skarpetki bawełniane dostępne są w tak wielu wzorach. Właściwości bawełny sprawiają, że skarpetki, które się z niej produkuje, doskonale sprawdzają się na co dzień do każdego rodzaju obuwia.

Skarpety bawełniane do zadań specjalnych – skarpety sportowe

Właściwości higroskopijne i zapewnienie cyrkulacji powietrza na odpowiednim poziomie sprawiają, że włókna bawełniane wykorzystuje się również do produkcji skarpet sportowych. Wyposażone w nieuciskające ściągacze, które zapobiegają zsuwaniu się skarpet bawełnianych,  zapewniają stopom świeżość nawet podczas intensywnego treningu.