Palce stóp są jednym z miejsc najbardziej narażonych na wychłodzenie, dlatego ciepłe skarpetki w połączeniu z odpowiednim obuwiem mogą skutecznie chronić je podczas jesienno-zimowych temperatur. Tkaniną wykorzystywaną do produkcji ciepłych skarpet jest frotte. W dzisiejszym artykule opowiemy więcej o tym materiale oraz przedstawimy modele, które najbardziej poleca się kobietom noszącym kozaki, oficerki, botki czy workery.

Dlaczego frotte zapewnia ciepło?

Frotte to przyjemna w dotyku dzianina pętelkowa. Powstaje ze splotu robionego z różnych przędz. Sploty tkackie stosowane przy tworzeni tej tkaniny to trzy-, cztero- lub pięcionitkowe osnowowe odmiany splotu rypsowego. Tkanina składa się z wątku oraz osnowy podstawowej i pętelkowej. Tworzony w ten sposób materiał jest elastyczny, miękki i wytrzymały. Sprawia to, że skarpetki z frotte zapewniają wygodę, a także zabezpieczają stopy przed chłodem, ale też przepoceniem. Tkanina nie traci swojej formy, ani koloru nawet po wielu praniach.

Jakie skarpetki z frotte wybrać?

Jesienno-zimowe obuwie kobiet wymaga specjalnych rozwiązań zapewniających wygodę podczas noszenia. W przypadku butów za kostkę nie sprawdzą się krótkie stopki, które mogą zsuwać się ze stopy. Zdecydowanie lepszym wyborem będą skarpety z frotte sięgające za kostkę. Taki model zapewni więcej ciepła. Może też ochronić przed obtarciami na wysokości kostki.

Oprócz wygody istotną rolę pełni również estetyka. Choć skarpetki chowają się w obuwiu w trakcie przemierzania drogi z punktu A do punktu B, podczas różnego typu wizyt odwiedzin buty są zdejmowane. Czy polecamy jakiś konkretny wzór skarpet z frotte? Tak, polecamy wszystkie! Jednokolorowe, czy wielobarwne i wzorzyste – wszystko zależy od indywidualnego gustu i stylizacji. Wiemy, że wśród naszych klientek są kobiety uwielbiające oryginalne i zabawne wzornictwo, a także takie, które cenią elegancję, szykowność i minimalizm. Skarpetki z frotte dostępne są w tylu opcjach, że dopasują się do każdej stylizacji, bez względu na jej charakter.